Facebook Datacenter

Facebook Opent Nieuw Datacentrum

Geschreven op 23 april 2012 door Roelof van Doorn

Hoe een kleine site groot kan worden. Dit weekend kwam het nieuwe datacentrum van Facebook online. In het massale complex draaien alle servers die het sociale netwerk nodig heeft om jullie (en onze) statusupdates wereldkundig te maken. Het complex werd in 16 maanden gebouwd.

Opvallend aan het complex is de ligging. Facebook heeft voor Forest City in Amerika gekozen omdat het bedrijf een datacentrum wilde bouwen dat grotendeels gekoeld wordt door de frisse lucht in de omgeving. Ook het stroomverbruik is belangrijk. Het complex verbruikt amper meer stroom dan de duizenden servers nodig hebben. Groen bezig, Facebook!

    

Weest de eerste met een reactie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>