Er zou een Swarovski-uitvoering van de Motorola Razr 70 aankomen. The Mac Observer publiceerde uitgelekte renders van een klaptelefoon met een zwarte, gewatteerde achterkant vol kristallen en een groter kristal in het scharnier. Motorola heeft niets bevestigd.
Het idee is niet nieuw. Vorig jaar kwam er al een Brilliant Collection Edition, gemaakt samen met Swarovski en Pantone. Ook de timing wijst die kant op, want dat model werd begin augustus aangekondigd.
Twee merken met een verrassende herkomst
Wie deze samenwerking ziet, denkt al snel aan een Amerikaans techmerk en een Oostenrijks kristalhuis. Dat klopt maar half.
Motorola is inderdaad in de Verenigde Staten ontstaan en het merk hoort daar tot de oudste namen in de mobiele telefonie. Het bedrijf achter de telefoons is echter al ruim tien jaar Chinees: Lenovo nam Motorola Mobility in 2014 over van Google, voor ongeveer drie miljard dollar. De naam en de erfenis zijn Amerikaans, de eigenaar en de aansturing zijn dat niet.
Swarovski is wél gebleven wat het was. Het bedrijf werd in 1895 opgericht door Daniel Swarovski in het Oostenrijkse Wattens, in Tirol, en is daar nog altijd gevestigd en in familiehanden. Van de twee partijen in deze samenwerking is de kristalmaker dus het merk dat het dichtst bij zijn oorsprong is gebleven.
Wat er verder in zou zitten
Afgezien van de afwerking zou de telefoon gelijk zijn aan de gewone Razr 70. Dat betekent een intern oledscherm van 6,9 inch, een dekscherm van 3,6 inch dat om de camera’s heen loopt, twee camera’s van 50 megapixel aan de achterkant, een selfiecamera van 32 megapixel en een accu van 4.500mAh.
Op de uitgelekte beelden zit er een doorzichtig hoesje in de doos, zodat de kristallen zichtbaar blijven, plus een USB-C-kabel en een oplader van 33W. Dat laatste is opvallend, want in de Europese Unie mogen fabrikanten sinds eind 2024 zelf kiezen of ze een lader meeleveren, en veel merken doen dat niet meer. Of die lader ook in de Europese verpakking zit, is dus nog maar de vraag.
Waar je rekening mee moet houden
Dit is een lek en geen aankondiging. Er is geen prijs, geen datum en geen bevestiging van Motorola. Als richtlijn geldt dat de kristalversie van vorig jaar in de Verenigde Staten ongeveer 200 dollar boven het standaardmodel van 799 dollar lag, omgerekend zo’n 173 euro extra.
Reken er ook op dat je voor dat geld geen betere telefoon krijgt. De hardware is naar verwachting identiek aan het gewone model, dus je betaalt voor de afwerking. Dat is een prima keuze zolang je weet dat je een sieraad koopt en geen snellere telefoon.
Let tot slot op de praktische kant van zo’n achterkant. Kristallen op de behuizing betekent dat je hem waarschijnlijk in een hoesje wilt houden om beschadiging te voorkomen, en dan zie je van die afwerking weinig terug. Bij een klaptelefoon komt daar nog bij dat de achterkant dagelijks open en dicht in jouw broekzak verdwijnt.