Nvidia Restocked
Foto van Arjan Olsder
Arjan Olsder

Nvidia: Mogelijk 100x meer GPU-rekenkracht nodig voor toekomstige AI’s

Nvidia maakt zich zorgen over de toename aan populariteit van redenerende AI’s. De technologie achter de nieuwe generatie AI’s die live nadenken over jouw vragen, zorgt voor een enorme toename aan benodigde rekenkracht om goed antwoord te kunnen geven. Met name de komst van DeepSeek R1 heeft de adoptie van redenerende AI modellen versneld.

Nvidia ziet namelijk ook dat ontwikkelaars die AI’s via API’s in software integreren ook sneller voor redenerende modellen kiezen om zo de kwaliteit van hun software verder te vergroten. Ook wanneer dit niet altijd nodig hoeft te zijn, wat aangeeft dat AI’s eigenlijk getraind moeten worden om dynamisch het beste achterliggende model te kiezen op basis van de intensiteit van de vraag.

Nvidia heeft de verwachtingen geuit dat redeneren redelijk standaard gaat worden en dat daardoor in de toekomst misschien wel 100x meer rekenkracht nodig is voor AI’s dan nu het geval is. Met andere woorden, voor investeerders in Nvidia is de toekomst rooskleurig, maar er is ook volop ruimte voor andere partijen om de markt in te komen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.