OpenAI CoPilot en Claude logos
Foto van Arjan Olsder
Arjan Olsder

Autoriteit Persoonsgegevens waarschuwt voor gratis AI gebruik

De autoriteit persoonsgegevens sluit het jaar 2025 af met een belangrijke waarschuwing naar gebruikers van AI tools. En dan met name iedereen die gratis versies gebruikt van bijvoorbeeld OpenAI of Claude. Of één van de vele Chinese opties.

Naarmate het internet meer en meer vervuild raakt, leren de AI’s steeds meer op basis van input van gebruikers. Die voeren steeds vaker persoonsgegevens en bedrijfskritische data in. En die zijn via slimme prompts voor andere gebruikers weer terug te vinden. In 2025 heeft de AP tientallen meldingen van datalekken binnengekregen op basis van dit gebruik van AI. Wetende dat veel misbruik mogelijk niet wordt gerapporteerd. Echter, exacte cijfers over dit probleem wil de AP niet delen.

Deze mededeling van de AP komt op basis van een uitvraag van het Financieel Dagblad. Op basis van een groot datalek bij de gemeente Eindhoven eerder dit jaar, waren ze daar nieuwsgierig naar hoe groot dit probleem echt is.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.