Huawei gaat opnieuw een grote stap zetten om meer onderdelen vanuit lokale productie naar zich toe te trekken. Door de exportbeperkingen vanuit de VS moest het al werken met tragere, lokale chipsets. Maar voor RAM en opslag kon het altijd nog prima top componenten op de internationale markt vinden. Echter lijken Chinese producenten kwalitatief nu ook aan de inkoopeisen van Huawei te voldoen.
Voorheen waren het de Koreanen van SK Hynix die aan Huawei leverden. Nu stapt de Chineze telefoonfabrikant over op productie van het eveneens Chinese CXMT. De eerste batches worden verwerkt in de Huawei Pura 80 en de Huawei Mate 70 smartphones. In beide gevallen gaat het om het snelle LPDDR5 geheugen.

Geheugen voor opslag komt van een andere vierletterige Chinees; YMTC. Ook deze kan inmiddels voldoen aan de hoge eigen van Huawei. Ook die modules zitten in bovengenoemde smartphones.
Tenslotte debuteert in de Pura 80 ook nog eens de SmartSens camera, een beeldsensor die door Huawei zelf is ontwikkeld. Met deze veranderingen is China nu verantwoordelijk voor zo’n 60% van de componenten in Huawei smartphones.
Hoewel de sancties vanuit de VS er op waren gericht om China te remmen in haar technologische ontwikkelingen, zien we steeds meer tekenen van hoe gedreven de Chinezen zijn om door te blijven groeien en te innoveren. Het wordt nu de vraag in hoeverre de VS op hetzelfde tempo als China kan door innoveren en waar wij als Europa op de langere termijn staan.