Foto van Roelof van Doorn
Roelof van Doorn

HDR10+ nog altijd geen concurrent voor Dolby Vision

Dolby is al jaren marktleider op het gebied van codecs om beeld weer te geven op TV’s. Met de introductie van Dolby Vision 2 gaat het zelfs nog meer gebruik maken van sensoren in de TV om de beeldervaring te optimaliseren. Maar het krijgt al jaren concurrentie. Concurrentie gedreven door de grootste TV verkoper ter wereld, die maar al te graag geen geld uitgeeft aan de technologie van Dolby.

Samsung is één van de grootste supporters van de HDR10+ alliantie. Een alliantie waar ook partijen als Apple en Google in zitten. Niet dat Apple en Google niks met Dolby hebben, maar het is belangrijk voor die partijen om heel dicht op het vuur te zitten als het gaat om nieuwe technologie om te ondersteunen.

De nieuwe technologie komt onder de naam Eclipsa Video te hangen. In grote lijnen brengt het de mogelijkheid om uitgebreide HDR data te coderen en decoderen voor TV’s. Enigszins vergelijkbaar met Dolby Vision. Echter voor de beeldverbetering stuurt Dolby content flags mee per scene in een Dolby Vision programma, film of game. Daarop kan de TV zich per scene aanpassen voor een zo optimaal mogelijke beeldbeleving op basis van de technologie die in de TV aanwezig is. HDR10+ mag die technologie niet nadoen. Dus kiest die ervoor een content flag per programma of film mee te sturen. Één instelling voor de gehele content.

En dan komen we toch weer terug op de kern van de zaak. Mis je iets als consument wanneer je Eclipsa Video met HDR10+ krijgt in plaats van Dolby Vision 2? En hoeveel geld kun je als een Samsung zijnde op je productie in de zak houden wanneer dit in de praktijk helemaal geen probleem blijkt te zijn? Investeren in HD10+ is waarschijnlijk dan ook een gouden greep voor het merk en dat snappen we maar al te goed.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.