Wat de cup is voor Nespresso, en de pad voor Senseo, is de Cobblestone voor de Cobb barbecues. Waar, je mag er ook kolen in doen. Maar de beste ervaring heb je met zo’n op maat gemaakt kokosbriket. Maar het kan ook anders bij het merk met misschien wel de meest iconische, draagbare barbecue.
In 2018 mocht ik al eens de Cobb Premier Gas testen. Een cobb, die je gewoon op iedere gasfles kunt aansluiten. Waar normaal de steen ligt, zit dan ineens een gasbrander en dat werkt echt prima. Maar we zagen ook dat het een beetje een improv was op wat ze kenden. Of eigenlijk… dat ze qua product design nog niet zo heel handig waren. Want de draaiknop, de aansluiting… het zat in een kasje aan de buitenkant. Hierdoor ging hij niet gemakkelijk in een tas. En dan iedere keer het erop draaien van de gasaansluiting. Ook niet heel chill. Dus het was echt een prima ding, zeker in die tijd. Maar hedendaags zou hij meer aanvoelen als een Cobb met een mod, dan een Cobb die echt gemaakt is voor gas. En dat gevoel… stopt met deze Cobb Premier+ Gas 2.0.
Unboxing
We ontvingen hem niet in doos, dus we hebben even online gecheckt wat je hoort te ontvangen. Dat is een deksel, een anti-aanbakplaat (de standaard sinds jaren) en het handvat. Dat handvat is eigenlijk een tool waarmee je de hete onderdelen uit elkaar kunt halen zonder je handen te branden, wanneer dat nodig is. Ook een klassieker in de Cobb community. Wat ik altijd mis is een dekselhouder. Dé must-have accessoire die ik gebruik voor alle Cobb BBQ’s die ik momenteel in gebruik heb. Stelt niet veel voor en is één van de goedkopere accessoires.
We ontvingen vanuit Cobb ook de gasslang voor gaspatronen van Cobb zelf, Cobb gaspatronen en een strakke, grijze draagtas meegeleverd. Denk niet meteen dat Cobb gaspatronen klinkt als iets dat super uniek is en de nieuwe Cobblestone. Cobb gebruikt gewoon standaard aansluitingen. Dus het wordt gewaardeerd als je van het merk zelf koopt, maar er is keuze.
Design
Qua design is het echt een 2.0. De Cobb Premier+ Gas 2.0 is een verfijning van het originele ontwerp. Van binnen en buiten is hij vrijwel ongewijzigd, maar dat stomme kastje voor de gasregelaar is nu helemaal geïntegreerd. Sterker nog, voor de gasaansluiting heeft Cobb een snelkoppeling gebruikt. Dat is een berg comfort voor wie met de Cobb op reis gaat!

Het mooie van een Cobb is het thermische ontwerp. Het is een hete schaal in een koele kooi. Wat er ooi gebeurt, je kunt hem dus altijd vastpakken. Alleen het grilloppervlak en de deksel van jouw Cobb worden heet. De rest niet. Je kunt hem dus ook prima op jouw plastic tuintafel zetten zonder bang te zijn er een gat in te laten smelten. Wat ik me wel afvraag, is of de machine nu ook echt nog zo hoog moet zijn als hij is. Ik snap het met kolen, maar het voelt ook wel een beetje als een middel om zo veel mogelijk dezelfde onderdelen uit de kolenlijn te blijven hergebruiken. Dat scheelt immers enorm in de productiekosten.

Gebruikservaring
Het niet meer hebben van een kastje aan de zijkant en de snelkoppeling voor de gasaansluiting zijn absolute wins voor deze Cobb Premier+ Gas 2.0. Dit maakt dat ik hem ook echt in een tas slinger en meeneem. Het is allemaal net wat makkelijker. En heel eerlijk. Geen gezeur met Cobblestones en kolen… dat is ook echt wel wat waard. Want voor de smaak maakt het in de praktijk toch allemaal niet uit. Ben je een rookliefhebber, pak je maar een BBQ saus waar ‘rooksmaak’ aan toegevoegd is.
Niet perse gezonde, maar jouw keuze. Het is wel zo dat ik de ontsteker wat minder tof vindt dan andere merken in gasbarbecues plaatsen. De piëzo ontsteker gaat wel af, maar slaat lang niet altijd meteen aan. Ik snap de keuze wel, omdat hij minder gevoelig is dan een elektrische ontsteker en goedkoper te produceren. Maar andere merken halen wel een hogere trefzekerheid op ontsteken dan Cobb doet.

Verder daagt deze barbecue je ook wel een beetje uit om creatief te doen. Zoals bij bovenstaande spare rips. Het 30CM kookoppervlak laat het eigenlijk niet toe om volledige spare ribs met een rack te plaatsen. Daarom maar gewoon in stukken snijden en de stukken grillen. Is ook lekker. Maar grote stukken vlees kun je ook prima verwerken onder de deksel. Misschien nog wel beter dan bij het origineel, omdat je met de gasvlam de temperatuur nog veel beter onder controle kunt houden.
Schoonmaak
Ik doet het gewoon. Al jaren. En het gaat goed. De grillplaten van Cobb gaan gewoon mee in de vaatwasser. De binnenschaal ook wanneer deze smerig is. Echter… ik gebruik ook al jaren aluminium inserts van Cobb zelf in die binnenschaal. En die vervang ik echt niet iedere BBQ sessie omdat ze gewoon heel lang meegaan en het vet dat erin valt, gewoon netjes stolt. Ik kijk dus rustig aan wanneer het nodig is het aluminium te vervangen en dan gaat dit gewoon in de prullenbak. Lekker makkelijk.
En toch kan ik niet ontkennen dat ik best weleens een grillplaat van Cobb in de container heb moeten gooien. Niet door de vaatwasser. Simpelweg omdat ik bij de kolenvariant dan vergat de bakplaat te verwijderen terwijl de briket nog moet opbranden. Het gevolg is dat de plaat te heet werd en vervormden. En raadt eens… dat gebeurt niet als je de gasvlam gewoon uitdoet. Dus veel minder risico dat je iets verknalt.
Accessoires
Cobb staat bekend om haar modulaire ontwerp en een grote hoeveelheid accessoires die beschikbaar zijn binnen het ontwerp van de Cobb. Mijn absolute favoriet is de Cobb Grillplaat+. Ideaal voor als je een mooie grillstripe op jouw vlees wenst. Ook worden vetten beter afgevoerd. Ideaal voor iedereen die wat minder vetten wilt consumeren.
Conclusie Cobb Premier+ Gas 2.0
Tsjah… dan komt hij binnen. Verwacht ik niet veel meer dan wat ik al kende uit 2018. En dan merk ik toch dat ik eigenlijk weer heel enthousiast ben. Ineens voel ik dat wat toen beter kon, hier ook echt beter is gedaan. Is er nog ruimte voor verbetering naast de ontsteker? Ik kan me voorstellen dat de brander verder te optimaliseren is. Wellicht een ringbrander, maar dan is de schaal weer lastiger uit de Cobb te halen. Dus ik snap deze keuze ook wel weer. Ik kan met niet voorstellen dat er op korte termen een nog betere Cobb kan komen en ben echt blij met de progressie die het merk hier heeft laten zien.
