AdvertentieAdvertentie

Nieuws: Apple onthult iPhone Duo, zijn eerste vouwbare iPhone

gadgetgear iphone duo0008

Apple heeft vanavond de iPhone Duo onthuld. Daarmee is na jaren van geruchten niet alleen de komst van Apple’s eerste vouwbare iPhone officieel, maar weten we ook hoe hij heet.

De iPhone Duo heeft een klassiek boekmodel. Dichtgevouwen werkt hij als een normale smartphone, maar opengeklapt ontstaat een veel groter scherm. Apple laat daarbij zien dat meerdere apps naast elkaar kunnen worden gebruikt. Ook kan de iPhone Duo halfopen op tafel worden gezet, bijvoorbeeld voor een videogesprek.

Apple heeft veel aandacht besteed aan het scharnier. Op de eerste beelden is een uitgebreid centraal scharniermechanisme te zien dat beide helften met elkaar verbindt. Aan de buitenzijde zitten twee camera’s.

 

Van 5,4 naar 7,6 inch

Het buitenste Super Retina XDR-display meet 5,4 inch en biedt volgens Apple toch 90 procent van het schermoppervlak van de iPhone 18 Pro. Opengevouwen krijg je een 7,6-inch Super Retina XDR-display dat 50 procent groter is dan het scherm van de iPhone 18 Pro Max.

Beide schermen ondersteunen ProMotion, Always On en een maximale helderheid van 3.000 nits. Het grote binnenscherm heeft een nano-textuur die reflecties en tegelijkertijd de zichtbaarheid van de vouw moet verminderen.

Opvallend is dat Apple later dit jaar ook ondersteuning voor de Apple Pencil met USB-C toevoegt.

Titanium en een scharnier met meer dan 100 onderdelen

Apple kiest voor grade 5 titanium en heeft veel aandacht besteed aan het scharnier. Dat bestaat uit meer dan honderd onderdelen en ondersteunt het scherm in geopende toestand. De iPhone Duo kan ook gedeeltelijk worden opengevouwen en bijvoorbeeld op tafel worden gezet voor FaceTime of video.

De buitenkant wordt beschermd door Ceramic Shield en Ceramic Shield 2. Ondanks het vouwbare ontwerp heeft de Duo een IP68-classificatie voor bescherming tegen water en stof.

Apple brengt hem uit in twee kleuren: Star White en Night Sky.

Twee apps tegelijk

iOS 27 is speciaal aangepast voor het vouwbare scherm. Voor het eerst op een iPhone kunnen twee apps met Split View naast elkaar worden gebruikt. Je kunt zelfs twee vensters van dezelfde app openen en vaste appcombinaties bewaren.

Ook Netflix, Zoom en Slack zijn al aangepast aan het grotere scherm. De iPhone Duo kan daarnaast zonder oplader halfopen worden neergezet en automatisch naar StandBy schakelen.

48-megapixelcamera’s

Achterop zitten een 48MP Fusion Main-camera en een 48MP Fusion Ultra Wide. De hoofdcamera kan ook als optische 2x-telecamera worden gebruikt. Video kan worden opgenomen in maximaal 4K met 120 fps en Dolby Vision.

Het vouwbare ontwerp levert een aantal interessante cameratrucs op. Zo kun je de betere camera’s achterop voor selfies gebruiken terwijl je jezelf op het buitenscherm ziet. Duo Preview laat de persoon voor de camera meekijken en Smart Take gebruikt AI om automatisch een foto te maken wanneer iedereen goed poseert.

Er zit bovendien een FaceTime-camera onder het grote binnenscherm, waardoor die camera normaal niet zichtbaar is.

A20 Pro en twee accu’s

Binnenin zit dezelfde A20 Pro als in de iPhone 18 Pro-modellen. Apple combineert deze met een vapor chamber om de warmte af te voeren. De Duo heeft daarnaast niet één maar twee accu’s, één in iedere helft.

Apple claimt tot 31 uur videoweergave op het binnenscherm en 44 uur op het buitenscherm. Bij gemengd gebruik moet de telefoon tot 24 uur meegaan. Laden tot 50 procent duurt ongeveer 20 minuten met een kabel en ongeveer 30 minuten via MagSafe of Qi2.

De iPhone Duo is wereldwijd eSIM-only.

Vanaf 23 oktober

De iPhone Duo is vanaf 16 oktober te bestellen en vanaf 23 oktober verkrijgbaar. Apple heeft in het aangeleverde persbericht nog geen Nederlandse prijs vermeld.

Met de Duo stapt Apple opvallend laat in de markt voor vouwbare smartphones. Daar staat tegenover dat Apple niet simpelweg een bestaande iPhone heeft voorzien van een scharnier. Vooral de aangepaste iOS-interface, multitasking, camerafuncties en het gebruik van beide schermen moeten van de Duo een eigen categorie binnen de iPhone-familie maken.

WhatsAppXLinkedInInstapaperE-mail
AdvertentieAdvertentie

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

AdvertentieAdvertentie
Volg GadgetGear

Nieuwe artikelen automatisch in je browser of feedlezer:

  • Mastodon / Fediverse: zoek @gadgetgear.nl@gadgetgear.nl in je app en volg — elk artikel verschijnt in je tijdlijn.
  • Opera: zijbalk → Persoonlijk nieuws → Mijn bronnen → Voeg bronnen toe → plak de link.
  • Vivaldi: Instellingen → Feeds → feed toevoegen → plak de link.
  • Direct volgen in Feedly of Inoreader, of gebruik de link in elke andere feedlezer.

Het laatste nieuws