sunseeker elite x
Foto van Jeroen van Wijngaarden
Jeroen van Wijngaarden

Sunseeker toont X Gen 2 robotmaaiers met Vision AI en draadloze navigatie in Amsterdam

Sunseeker Robotics heeft in Amsterdam zijn Europese mediapreview voor 2026 voortgezet met een live demonstratie van de nieuwe X Gen 2-serie robotmaaiers. Daarmee zet het merk een duidelijke stap richting de Nederlandse markt, naast de bestaande X4- en X9-lijnen. Tijdens het event stond vooral de combinatie van slimme navigatie, Vision AI en geavanceerde automatisering centraal.

De X Gen 2-serie valt binnen de premium Sunseeker Elite-lijn en richt zich op grotere tuinen tot 24.000 m². Tegelijk blijft het merk met de S- en V-series ook inzetten op gebruiksvriendelijke modellen voor kleinere tuinen, waardoor de technologie breder toegankelijk wordt.

Op technologisch vlak zet Sunseeker stevig in. Het nieuwe AONavi 2.0-systeem combineert nRTK en VSLAM voor centimeter­nauwkeurige navigatie zonder draad. In combinatie met Vision AI 2.0 en een krachtige chip moet dit zorgen voor betrouwbare prestaties, zelfs in complexe tuinen en smalle doorgangen.

Sunseeker

Bij GadgetGear zijn we benieuwd hoe deze nieuwe generatie robotmaaiers zich in de praktijk gaat bewijzen. De eerste tests lijken dan ook slechts een kwestie van tijd

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.