Hulde voor het Nederlandse Bol, telecomshop.nl en het inmiddels grotendeels Chinese Media Markt. Vorige week werd bekend uit onderzoek dat meerdere hoofdtelefoons in de Nederlandse webwinkelschappen te hoge concentraties BPA stoffen bevatten. Die blootstelling lijkt met name schadelijk voor de ontwikkeling van kinderen te zijn. Bovengenoemde webwinkels hebben headsets met grote hoeveelheden van deze stoffen alvast uit de schappen gehaald. Anderen, met name Hema (NL), Action (NL) en Amazon (VS).
De reden dat dit een probleem is, is omdat om en in de gehoorgang, de huid relatief dun is en deze weekmakers gemakkelijker de bloedbaan kunnen bereiken. In voedselproductie is contact met deze stof om die reden in 2025 al verboden in de gehele Europese unie aldus het AD dat ook de hele lijst publiceerde.
Let wel, het gaat niet enkel om headsets van B-merken, maar ook om A-merken zoals Apple, JBL, Bose, Philips, Razer, HyperX, Samsung etc. De BPA’s zitten met name in oorkussens en bedrading van headsets. Bij kinderen gaat het bijvoorbeeld om de Paw Patrol en Nijntje headsets waar deze stoffen in de oorkussens zouden zitten volgends het onderzoek.