TCL doet het leuk, maar heeft over de jaren wel echt het imago van een prijsvechter opgebouwd. Echter heeft TCL eigen displayfabrieken en een hoop innovatie dat het ieder jaar weer laat zien. Sony heeft een heel ander probleem. Het heeft geen eigen displayfabrieken en is ook niet echt in staat om eigen chipsets te ontwikkelen om op die manier onderscheidend te zijn in de markt. Sterker nog, een groot deel van de Sony productie kwam de laatste jaren uit de fabrieken van TPV, wat zelf weer achter de Philips TV’s zit. Met andere woorden, het ooit machtige Japanse Sony zwerft al een tijdje rond en heeft steeds meer moeite om als premium merk grip te houden op de TV markt. De machtspositie van Sony brokkelt alleen maar verder af, en dat is zeer interessant voor Chinees TCL.
Deze heeft nu een niet-bindende overeenkomst met Sony voor een op te bouwen Joint Venture. Daarin zit TCL voor 51% en neemt Sony de overige 49%. In ruil hiervoor krijgt TCL toegang tot de merknamen van Sony, waaronder Bravia en andere TV en monitor gerelateerde submerken en technologische patenten. Met andere woorden, TCL mag een Sony TV en monitor bouwen en deze in distributie brengen.
Sterker nog, de Joint Venture zou zelfs toegang krijgen tot de Audiolabels van Sony. En daarmee audioproducten voor thuis kunnen ontwikkelen. Iets dat TCL nu ook al jaren onder eigen merk doet.
Doordat TCL als Chinees wel alle belangrijke, dure onderdelen zelf kan produceren, ontstaat er een zeer aantrekkelijk prijsvoordeel wanneer het onder Sony de premium markt gaat bedienen. Bovendien krijgt het Sony Bravia merk via deze weg mogelijk weer features en technologie waarmee het zich meer kan onderscheiden van de andere merken in de markt.
Voor Sony is de AV markt altijd een belangrijk onderdeel van haar bestaan geweest. Het had samen met het Nederlandse Philips patenten op onder anderen de CD en de Blu-Ray, waar het veel geld aan verdiende. Anno 2026 zien we dat Sony meer en meer aan het verwateren is. PlayStation is nog wel een redelijk puur Sony product, net als fotografie. AV komt nu eigenlijk in Chinese handen, automotive lag eigenlijk al voor het grootste deel bij Honda. Voor films en series was Spider Man al een beetje teruggegeven aan Disney’s Marvel en zien we dat de rest naar Netflix gaat. En dan smartphones. Natuurlijk al geproduceerd door Foxxcon. Maar zo een klein marktaandeel dat het ook daar niet raar zou zijn als Sony de handdoek in de ring gooit in de komende 3 jaar, of ook daar er voor kiest een Chinees het merk uit te laten baten. En dan… wordt Sony vooral een merk op papier voor de ooit zo trotse Japanners die de wereld veroverde met superieure kwaliteit en innovatie.