Foto van Arjan Olsder
Arjan Olsder

Sony films gaan voortaan naar Netflix

Sony film studio’s heeft een paar keer geprobeerd om met een eigen streamingdienst indruk te maken in de markt. Ze zijn even eigenaar geweest van Film1, hebben het met Bravia Core geprobeerd, maar niemand leek echt aan te slaan op het aanbod van de Japanse entertainer. Sony lijkt nu de handdoek in de ring te gooien.

Hoewel Sony nog wat bijzondere overeenkomsten heeft liggen. Bijvoorbeeld voor de Marvel Spider-Man karakters, gaat het niet met Disney in zee. In plaats daarvan kiest Sony voor een samenwerking met Netflix. Bioscooporeleases van Sony komen na verloop van maanden als eerst bij die streamer op de dienst te staan. Tussentijds kunnen video-on-demand diensten als Pathé Thuis nog wel even pronken met de Sony titels. Maar de wereldwijde streaming primeurs blijven bij Netflix.

Ook krijgt Netflix met deze deal toegang tot de bibliotheek van Sony. Waaronder die oude Marvel titels die Sony heeft uitgebracht. De uitrol van de deal is per markt door de soms wat complexe overeenkomsten die Sony in verschillende markten heeft. Tussen nu en 2029 worden deze geharmoniseerd. Ook de deal met Sony en Nintendo gaat hier onder vallen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.