Dreame heeft tijdens CES 2026 de A3 AWD Pro-serie robotmaaiers gepresenteerd. Deze nieuwe modellen zijn ontworpen voor grote en complexe tuinen en combineren vierwielaandrijving met geavanceerde draadloze navigatie. De serie bestaat uit de A3 AWD Pro 3500 en A3 AWD Pro 5000, die vanaf maart 2026 in Europa verkrijgbaar zijn.
De A3 AWD Pro-modellen maken gebruik van OmniSense™ 3.0, een navigatiesysteem met 360° 3D-LiDAR, binoculaire AI-visie en HDR-camera’s. Hierdoor is installatie zonder begrenzingsdraad mogelijk en kan de robot zelfstandig een virtuele kaart aanmaken tot 3.500 of 5.000 m², afhankelijk van het model. De nauwkeurige positionering zorgt voor betrouwbare werking onder bomen, in smalle doorgangen en op ongelijk terrein.
Dankzij vierwielaandrijving kan de robot hellingen tot 80% (38,7°) aan en obstakels tot 5,5 cm overwinnen. Twee zwevende maaischijven zorgen voor een maaibreedte van 40 cm, terwijl EdgeMaster™ 2.0 het maaien tot minder dan 3 cm van de rand mogelijk maakt.
Daarnaast beschikt de A3 AWD Pro-serie over AI-gestuurde obstakeldetectie, camerafuncties en beveiligingsopties zoals live-beeld en antidiefstalwaarschuwingen. De adviesprijzen bedragen € 2.599 en € 2.999 en is vanaf medio maart verkrijgbaar.
