Logo OpenAI
Foto van Arjan Olsder
Arjan Olsder

OpenAI schakelt komend jaar over op eigen AI chips

Mooi de initiatieven van Qualcomm en Nvidia om chipset voor AI te ontwikkelen, maar OpenAI gaat toch echt voor datacentra vanaf komend jaar overstappen op chips die het zelf heeft ontworpen, zo meldt de Financial Times. OpenAI ontwikkelt de chipset samen met het Amerikaanse Broadcom. De productie van de chipset komt bij het Taiwanese TSMC te liggen en zal op 3nm schaal worden uitgevoerd. Die schaal is belangrijk voor de snelheid in combinatie met de hoeveelheid energie die er nodig is.

De chipsets van OpenAI worden expliciet gemaakt om op geoptimaliseerde manier de eigen taalmodellen te laden. Ontwikkelaars van andere taalmodellen zullen hier dus niet veel aan hebben. Ook kan het zijn dat het hierdoor nodig is voor OpenAi om voor nieuwe taalmodellen, nieuwe chipsets te ontwikkelen. Broadcom meldde eerder al eens een klant te hebben binnengehaald voor maatwerk AI chipsets met een opdrachtwaarde van 10 miljard, maar heeft nog altijd niet bekendgemaakt wie die klant is.

META is redelijk uitgesloten. META ontwikkelde eerder al wel eigen chipsets voor de machines in haar datacentra, maar tekende onlangs een deal met Google om haar LLM’s op de hardware van Google te kunnen gaan draaien. Google heeft ook zelf de kennis en kunde in huis om dit soort chipsets te ontwerpen en te laten produceren. Dit maakt OpenAI de aannemelijke partner omdat Broadcom dit waarschijnlijk niet zou mogen voor Chinese AI’s.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.