Anbernic heeft een video van ruim vijf minuten gepubliceerd waarin de RG SP te zien is. De handheld met klapscherm is geïnspireerd op de Game Boy Advance SP en heeft nog geen prijs of releasedatum.
In de video zijn de vier kleuren te zien waarin het apparaat komt: Platinum Silver, Graphite Black, Pearl Blue en Pearl Pink, alle vier met een metallic afwerking. De behuizing is volgens Anbernic ongeveer 10% dunner dan die van het vorige model, met twee metalen scharnieren waarmee je het scherm in verschillende standen kunt zetten.
Aan spellen laat Anbernic vooral Game Boy Advance-titels zien, zoals Fire Emblem, The Legend of Zelda: The Minish Cap, Golden Sun: The Lost Age en Pokémon Emerald. Daarnaast draaien er games voor de Game Boy, Game Boy Color, Nintendo DS, Nintendo 64, PlayStation 1, PSP, SEGA Saturn en Dreamcast. De video toont ook een port van Stardew Valley en een sessie Cuphead die vanaf een pc naar de handheld wordt gestreamd. Dat Anbernic hiervoor kiest is mogelijk omdat het ontwerp van de console wel heel sterk lijkt op de originele Nintendo Game Boy Advance SP. Daarnaast zijn het (zonder twijfel) illegale ROM’s van Nintendo die we te zien krijgen voor de herkenning. De handheld zal mogelijk ook homebrew software voor Nintendo’s platform af kunnen spelen.
Wat er in de RG SP zit
Het scherm meet 3,4 inch en heeft een resolutie van 720 x 480 pixels. Voor GBA-spellen gebruikt Anbernic 3x pixel-perfect scaling, waardoor die beelden precies op het paneel passen. Binnenin zit de Allwinner H700, dezelfde chip die het bedrijf ook in eerdere RG35XX-modellen gebruikte, met Anbernics eigen Linux-systeem erop.
Over het werkgeheugen en de accu zegt Anbernic in zijn eigen aankondiging niets. In rondgaande specificatielijsten worden 1GB geheugen en een accu van 3.000mAh genoemd, maar dat is door de fabrikant nog niet bevestigd. Wel noemt Anbernic ondersteuning voor een Bluetooth-controller, draadloos casten naar een tv en Netplay, waarmee je samen met iemand anders kunt spelen.
Waar je rekening mee moet houden
Anbernic verkoopt zijn handhelds via de eigen webshop en verstuurt onder meer vanuit China en een magazijn in Spanje. Voor Europese bestellingen zegt het bedrijf in zijn verzendvoorwaarden dat invoerheffingen voor rekening van de koper zijn. Bij levering vanuit het Spaanse magazijn speelt dat niet, maar bij verzending uit China komt daar dus een bedrag bovenop de vraagprijs.
Ook levert Anbernic geen spellen mee. Je zet de games er zelf op, en het downloaden van ROM’s van spellen die je niet bezit is in Nederland niet toegestaan.