Apple iPhone 17
Foto van Arjan Olsder
Arjan Olsder

Gerucht: De opvouwbare iPhone komt er toch (weer) niet

De iPhone was nieuw en opwindend. Maar bij lancering kon je er alleen mee bellen, SMS berichten sturen en een rekenmachine app gebruiken. De app store en het grote succes kwamen pas op het moment dat Google met concurrenten ook telefoons gingen maken die vrijwel volledig uit een display bestaan.

Sinds die tijd is het qua techniek, een nek-aan-nek race tussen Apple en de Android wereld. En laten we eerlijk zijn, de laatste jaren is Apple dat op techniek aan het verliezen. Ook qua AI loopt Apple nog altijd achter de rest aan. Maar Apple is ook het merk dat bestaande techniek super goed in de markt kan zetten. Denk aan Facetime, terwijl we al jaren het universele Skype konden gebruiken. Of het gaatje in het display, dat ineens wel kon toen het een dynamic island kon gaan heten.

De verwachting was dan ook dat Apple prima in staat zou moeten zijn om een opvouwbare smartphone in de markt te zetten. Maar die komt nu toch weer niet. Tenminste, dat horen we van Instant Digital. Apple zou intern hebben besloten dat een opvouwbare, clamshell, iPhone niet onderscheidend genoeg is. Met andere woorden; er zit geen marketingverhaal achter dat een enorme boost kan geven. Zoals ze dat wel konden bij dat gaatje in het display bijvoorbeeld.

Daarnaast is het nog altijd zo dat die schermen veel gevoeliger zijn voor problemen. En helpdesks kosten geld. Dus het zou goed kunnen dat Apple er ook niet op zit te wachten een enorme support load te krijgen wanneer de schermen problemen gaan geven.

Opvouwbare telefoons blijven voorlopig een luxe voor de Android gebruiker

iPhone kopen


→ Check de laagste prijs bij Bol.com

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.