Na een aantal geweldige films op basis van de gameserie, zou Netflix lekker gaan knallen met een serie over Resident Evil. De horrorgames vol jumpscares waren immers al een perfecte voedingsbodem voor sterke films. Maar als serie lijkt Netflix het merk geen goed te hebben gedaan.
Hoewel je zou denken dat de Resident Evil films echte horrorfilms zouden worden, was ook dat niet echt de situatie. Het gros waren actiefilms. Geen uitblinkers, maar zeker wel vermakelijk. Goed genoeg voor een grote aanhang met fans.
De serie werd letterlijk een heel ander verhaal. Netflix koos niet voor horror. Niet voor actie. Het koos meer voor langdradig tienderdrama. De serie kende twee tijdlijnen waarin hoofdrolspeler Jade Wesker het tegen zombies op moest nemen. Geen slechte gedachte na het succes van The Walking Dead en veel van haar offspins. Maar dit trekt het Netflix publiek kennelijk echt niet. Netflix heeft na de negatieve recensies en lage kijkcijfers dan ook besloten dat er geen tweede seizoen meer komt. Let wel, de serie is pas anderhalve maand te kijken.