Bij Intel hebben ze een nieuw patent aangevraagd voor Software-Defined Super Cores. Waar het bedrijf met haar Hyperthreading technologie ooit bedacht hoe je een core kunt splitsen om meerdere taken tegelijk af te handelen, is een Software-Defined Super Core juist een processorkern die wordt samengesteld uit meerdere processorkernen… op softwareniveau.
Wat Software-Defined Super Core precies doet is dat de rekenkracht van alle cores eigenlijk op één stapel wordt gegooid en daar single-threaded taken overheen worden gestuurd. Anno 2025 is veel software namelijk nog steeds niet geoptimaliseerd voor multithreading. Daarnaast zijn er gewoon veel zware, enkelvoudige rekentaken in processen die moeten worden voltooid voor andere processen verder kunnen. Met Software-Defined Super Core kan een besturingssysteem of softwarepakket er dus voor kiezen om ’tijdelijk’ een superrekenkern beschikbaar te stellen.
Wellicht zorgt dit patent er ook voor dat Intel weer een sterke troef in huis heeft om weer serieus marktaandeel te behalen in de servermarkt. De kans is groot dat Intel deze technologie onder anderen heeft bedacht voor AI gebruik. Wellicht zelfs op CPU’s in plaats van GPU’s, waar Intel weinig tot geen markt over heeft.